Proč chytrý klient trvá na tom, aby Seznam peněženka byla vedena na jeho IČ

Máte reklamu v Skliku a přitom za ni platíte přímo agentuře, která ji spravuje? V tom případě zbystřete. Následující článek je právě pro vás!

Co je to bonita klienta a proč je důležitá

Seznam.cz, a.s. si vede u každého zákazníka informace o tom, kolik peněz u něj zákazník zaplatil za inzerci. Na základě toho se vypočte jeho bonita. Je to vlastně takové skóre kvality inzerenta.

Proč je dobré pečovat o svou bonitu

Firmy.cz řadí výsledky vyhledávání právě na základě bonity klientů. Platí, že první se vypisují platící inzerenti, kteří mají nejvyšší bonitu. Vyšší bonita tak přináší lepší viditelnost inzerce, což přinese vyšší návštěvnost internetových stránek a následně vyšší obrat.

Jak agentury okrádají klienty o bonitu

Bonita je vedena na IČ inzerující firmy. V některých případech nastavují agentury inzerci tak, že na Seznamu uvedou své vlastní fakturační údaje včetně IČ. Proklikanou částku zaplatí a následně vyfakturují klientovi.

Pozor: všimněte si, že Seznam.cz, a.s. eviduje IČ agentury. Bonita se tedy načítá agentuře!

Problém je v tom, že IČ v peněžence (aplikaci, která spravuje na Seznamu finance) nelze změnit. Jednou zadané IČ je v peněžence vedeno natrvalo. Pokud tedy např. změníte agenturu, která vám spravuje PPC, ta vás na tento nešvar upozorní, pak lze pouze zřídit nové reklamní účty a např. v případě Skliku do nich reklamní kampaně zkopírovat. Bonitu za prostředky utracené dříve vám však již nikdo nepřipíše.

Řešení: zkontrolujte si, zda platíte např. za Sklik přímo Seznamu. Pokud nikoliv, žádejte od své agentury podrobné vysvětlení.

Komentáře ke článku Proč chytrý klient trvá na tom, aby Seznam peněženka byla vedena na jeho IČ
Tomáš Peroutka (bez ověření) 30. 1. 2012 11:21
Podle tohoto, co jste napsal, usuzuji, že jestliže mám reklamy vedené u nějaké agentury, která na své IČ inzeruje např. 10 firem, má ona agentura mnohem vyšší bonitu, než které bych se já kdy dočkal. Tedy to musí být výhodné i pro mě, protože se má reklama zobrazí výše. Pletu se?
hudinx (bez ověření) 30. 1. 2012 11:58
Ano pletete se. Protože Váš profil na Firmy.cz bude veden přímo na Vaše ič nikoliv na ič agentury. Bonita se týká Firmy.cz ne inzerce na skliku, tam cenu inzerátu neovlivňuje nebo jen minimálně.
Michal Janík 30. 1. 2012 12:09
Děkuji hudinx. Je tomu přesně tak.
Petra Větrovská (bez ověření) 31. 1. 2012 10:35
Michale v zásadě samozřejmě ano, jen se vždycky bojím špatné interpretaci zmatených klientů ohledně agentur, setkávám se s tím ne úplně málo často. Už několik měsíců mám v hlavě článek také na téma bonita a IČ, shodou okolností o něčem trochu jiném. Díky za popostrčení asi ho dopíšu. Jen malé doplnění - ta změna IČ asi nejde přímo z Peněženky, ale změnit to lze, už jsme to v několika případech dělali.
Michal Janík 31. 1. 2012 17:00

Díky Petro. K té peněžence - má zkušenost je, bohužel, přesně opačná. Komunikoval jsem změnu IČ osobně přímo s obchodními zástupci Seznamu a změna možná nebyla.

Je mi jasné, že záleží i na schopnostech konkrétního obchodního zástupce Seznamu. Pokud toto nemá Seznam interně ošetřeno, není to dobrá zpráva.

Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
oranžov_: