Internet session na téma: Stavíme e-shop

Třetí díl seriálu přednášek Stavíme e-shop proběhl na březnové Internet Session ve sklepeních brněnské vinárny Baroko. Tématy byly tentokráte propagace e-shopu, vyhledávače zboží a PPC reklama zaměřená na produkty.

Ve výborné náladě se nesela březnová Internet Session. Tradičně přátelské atmosféře vévodily tentokráte e-shopy. Honza Bindr zahájil setkání obsáhlým přehledem, kde oslovit potenciální zákazníky e-shopu. Diskuse se strhla kolem rozdělení e-shopů na malé, stření a velké podle obratu.

Vyhledávače zboží

Vyhledávačům zboží se věnoval Michal Janík, tedy moje maličkost. Představili jsme si tento důležitý segment zdrojů návštěvnosti a podiskutovali o něm. Za zmínku stojí debata o stávajícím stavu Zboží.cz, nebo třeba vyhledávači Heuréka.cz a jeho prvcích webu 2.0.

PPC reklama orientovaná na produkty

Marek žáček patří mezi brněnské autority PPC reklamy. V závěrečné prezentaci se zaměřil na pojetí PPC se zaměřením na propagaci samotného zboží. Tento přístup cílí spíše na long tail a vyznačuje se výraznou pracností při nastavování kampaní.

Přikládám fotky z akce a prezentaci. Ta je zatím jen od mé maličkosti, prezentace Honzy Bindra (téma: Propagace e-shopu) a Marka Žáčka (téma: PPC reklama zaměřená na produkty) budou k dispozici snad později.

Internet Session Brno: Stavíme e-shop: Polevka na Macu
Internet Session Brno: Stavíme e-shop: Duchoví otci akce
Internet Session Brno: Stavíme e-shop: delegace SOVA NET :o)
Internet Session Brno: Stavíme e-shop
Pes
Internet Session Brno: Stavíme e-shop: Diskuse
Internet Session Brno: Stavíme e-shop: Občerstvení
Internet Session Brno: Stavíme e-shop: Propagace e-shopu
Internet Session Brno: Stavíme e-shop: Vyhledávače zboží
Internet Session Brno: Stavíme e-shop: Diskuse
Internet Session Brno: Stavíme e-shop: PPC
Internet Session Brno: Stavíme e-shop: Výbavička
Komentáře ke článku Internet session na téma: Stavíme e-shop
Martin Snížek (bez ověření) 8. 3. 2010 16:55
Každá poslední středa se evidentně musí konat ve sklepě ;-)
Tomáš Pilát (bez ověření) 18. 3. 2010 01:49
Tak se za námi Martine někdy přijeď podívat, třeba se ti náš sklep zalíbí :) ( http://www.baroko.org/cs/ ) Jinak musím uznat, že naše řady v Brně až neočekávaně rostou, tak že je poměrně hodně cítit, že po něčem podobném byl v Brně už velký hlad ( stejně jako po hokeji ).
Václav Štrupl (bez ověření) 8. 3. 2010 18:19
My (www.h1.cz) právě od tohoto měsíce Posledí středu změnili v nepravidelný formát, takže jsem rád, že jsou tady další subjekty podílející se na edukaci trhu. Držím palce! ;-)
Tomáš Pilát (bez ověření) 18. 3. 2010 01:51
Díky za prezentaci i blog ( nevím porč jsem na něj narazil až dnes? ), bohužel ostatní prezentace zatím nikde k dohledání nejsou, tak alspon ta tvoje.:)
Michal Janík 18. 3. 2010 06:28
Doufám, že to u nás bude s udržením mezi špičkou oboru méně napínavé, než v hokeji, o kterém píše Tomáš :o). Na Slideshare jsou další prezentace Honzy Bindra na témata "SEO, e-shop, Google...":http://www.slideshare.net/kyselin Další prezentace přibudou.
Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
zele_á: