Štve vás Facebook? Vytuňte si ho!

Štve vás prostředí Facebooku a rádi byste si jej upravili podle svého? V administraci tuhle kolonku najdete stěží. Přesto není změna zobrazení Facebooku problém. Podívejme se jak na to.

FFixer se představuje

Upravit vzhled Facebooku dokáže FFixer, skript známý dříve jako Facebook fixer. Pro instalaci stačí prohlížeč podporující Grease monkey a instalace je otázkou několika kliknutí.

Co FFixer dokáže?

Hlavní stránka

Hlavní stránku Facebooku vám umožní FFixer doslova přerovnat. Dokáže totiž vypnout zobrazování jednotlivých sloupců i celých bloků. Vyberete si tak právě ty bloky, které vás zajímají a zobrazování ostatních zakážete.

Za zmínku rozhodně stojí i úprava levého menu, které FFixer umí naučit „rolovat“ po stránce. Potřebnou navigaci tak budete mít neustále na očích, bez dlouhého rolování vzhůru.

Náhledy zdi na Facebook.com s a bez FFixer.

Náhledy vlastní zdi bez a se zapnutým skriptem FFixer. Oranžové plochy zvýrazňují změny, které FFixer dokáže.

Obrázky

Rychlé procházení fotogalerie, nebo třeba zvětšení náhledové fotky, to jsou funkce FFixeru pro práci s obrázky. Při najetí myší snadno zvětšíte obrázek, aniž byste opustili stránku. Procházení fotogalerií se tak pěkně zrychlí.

FFixer umí zvětšit obrázky na Facebooku

Při najetí myší nad obrázek jej FFixer zobrazí v plné velikosti.

Záložky

Pokud patříte mezi ty, kdo své oblíbené Facebook stránky neustále hledají, oceníte funkci pro ukládání záložek. Ty jsou přístupné přes jednoduché roletové menu v horní části stránky.

FFixer toho umí mnohem víc

Rozšířené zobrazování věku uživatelů, stahování videí, ovládání pomocí klávesových zkratek, nebo třeba geniální export a import vlastního nastavení. To jsou další funkce FFixeru, mezi kterými si každý najde to své.

A co vy? Vyzkoušeli jste FFixer? Které funkce vyhovují vám?

Komentáře ke článku Štve vás Facebook? Vytuňte si ho!
Mike (bez ověření) 12. 5. 2010 14:13
Ahoj, díky za zajímavý tip. Pokud jsem to ale pochopil správně, jde pouze o změnu na úrovni uživatele, čiže to uvidím jen já na své homepage? Ostatní uživatelé prohlížející si můj profil to nepoznají, ne? Příznám se, že se mi to zatím nechce celé číst, tak se raději zeptám: to bude nějaké třetí straně poskytovat důvěrné informace? Mám nějakou jistotu, že si to o mě nebudou někde ukládát? :-) Díky, Michal
Michal Janík 13. 5. 2010 05:30
Dobré ráno. FFixer je skript, který si instalujete do prohlížeče. Mění stránky na vaší straně. Sám Facebook zůstává beze změny. Co se týká důvěrnosti dat, zdrojový kód skriptů Greasemonkey si můžete "zkontrolovat":http://userscripts.org/scripts/review/8861. Váš dotaz mne zaujal, a tak jsem se podíval do hlaviček, co prohlížeč posílá s FFixerem za data. Nic, kromě stránek Facebooku, resp. jejich domén Facebook.com a Fbcdn.net jsem zde nenašel, takže v předávání dat třetí straně by neměl být problém.
Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
oranžov_: