9 důvodů, proč nikdy nebudu bohatý. Možná.

Je 6 hodin ráno a já se chystám, po delším čase, zas na jednu pracovní neděli. A první, co na mne v pracovní e-mailové schránce vykouklo je Twitter upoutávka na článek 6 důvodů, proč nikdy nebudete bohatí, od Maria Roženského. A nestíhám se divit. Stejně jsem měl v úkolníčku napsat něco i sem na blog, tak proč to nespojit. Jak jsem na tom tedy já:

1) Pracujete 8 hodin denně

No dost se o to snažím. Byla doba, kdy jsem pracoval 10 – 14 hodin denně. Ale výsledky nebyly lepší, spíš naopak. Na rozdíl od té doby mám dnes kolem sebe skvělý tým a myslím, že jsem se naučil být víc součástí toho týmu. Společně uděláme dnes mnohem více, i když já pracuji jen 6 – 10 hodin denně.

2) Posloucháte a scházíte se s negativními lidmi

Třeba Láďa Přichystal je programově šťastný člověk. Sedím vedle něj a z druhé strany je volné místo. Mí sousedé v práci jsou tedy 100% šťastni. Ale jinak si myslím, že je to druhořadé. I negativní člověk může být skvělý odborník, kterého potřebuji.

3) Díváte se na televizi

Nedívám. Tedy abych nelhal, doma ji máme na půdě pod dekou a v zimě na horách ji měli v hospodě, kam jsme chodili na oběd. Takže vím, jak vypadá.

4) Berete si půjčky

Ano. Měl jsem provozní úvěry pro své firmy. Bez nich bychom tu už dávno neexistovali.

5) Nečtete

V autobuse čtu noviny. A taky třeba dokumentace reklamních systémů. Včera jsem se v tom hrabal několik hodin. Ale to Mario asi nemyslel.

6) Nesportujete

Ne. Mám tři děti a jednu ženu. A když přijdu z práce, snažím se dělat tatínka. Jsem líný, přiznávám.

7) Investujete do spotřebních věcí

Nemyslím si. Vloni jsem si koupil jeden mobil. Jinak hlavně jídlo, bydlení a potřeby pro rodinu. Ale těším se na to.

8 ) Nemáte cíl

Míval jsem tyto cíle:

  • rozumět svému řemeslu,
  • být pánem svého času,
  • vydělat peníze

a naučil jsem se, že častá kontrola dosahování osobních cílů znamená, že často zjistíte, že potřebujete víc času na zjištění, jak jste se posunuli. Tím nechci říct, že cíle mít člověk nemá. Ale jejich role se někdy přeceňuje.

9) Nemáte výdrž

Moje (milovaná) žena to občas říká. Ale mě přijde, že kdybych ji neměl vůbec, tak už dávno nepodnikám. Asi věc názoru.

A proč to celé píši?

Protože, ač bych v předchozích kritériích těžce pohořel, stejně si přijdu bohatý. Mám bezva ženu, tři zdravé děti a pocit naplněného života. Asi proto, že bohatství pro mne představuje stav mysli, nikoliv stav peněženky. Jistě, mnoha lidem plná peněženka pocit bohatství přinese, ale lze ho dosáhnout i jinak. A člověk by si měl říct, co naplní tu jeho duši.

Komentáře ke článku 9 důvodů, proč nikdy nebudu bohatý. Možná.
Michal Janík 15. 3. 2015 15:22

PS.: tento článek není namířen proti Mariovu článku. Naopak, mým cílem bylo jej doplnit. Třeba o to, že někdy má mince více stran. A jedna z nich nemusí pasovat každému 100% :)

Daniel Nytra (bez ověření) 9. 5. 2015 19:08

S tím negativním člověkem je to trochu jinak: Aniž to víte, stejně vás ovlivňuje.. mám to bohužel vyzkoušené... takže odborník nebo neodborník, je to šumák: Takový člověk je unavující element... pryč s ním!

Tomáš (bez ověření) 17. 5. 2018 14:55

Nebýt bohatý je hodně o volbě a souvisí asi nejvíce s tím bodem č. 8 a 9. Ty ostatní body 1 - 7 se dají překonat, ale problém bych viděl v tom cíli a výdrži. Když je správný cíl a máte výdrž cíle dosáhnout, tak se to ostatní poddá :-)

Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
or_nžová: