Tip jak sledovat články na oblíbených webech z hlavní stránky Seznam.cz

Nebaví vás pravidelně kontrolovat oblíbené weby, zda je na nich něco nového? V tom případě vám spoustu času ušetří RSS. Tento jednoduchý návod vám ukáže jak si novinky z RSS oblíbených stránek vložit na hlavní stránku Seznam.cz.

Uživatelé portálu Seznam.cz si mohou jeho hlavní stránku přizpůsobit. Mohou na ni vkládat nové informace, stejně, jako ty stávající odstranit. Stačí se přihlásit pod svým uživatelským jménem a postupovat podle následujícího návodu.

Návod jak vložit novinky z oblíbených stránek na Seznam.cz. Návod jak vložit novinky z oblíbených stránek na Seznam.cz (Klikněte na obrázek pro zvětšení).

Nejprve navštivte stránky, které chcete sledovat

Na stránkách které chcete sledovat zkopírujte adresu RSS. Tu zjistíte např. kliknutím na ikonu Ikona RSS. v příkazovém řádku internetového prohlížeče.

Nastavte sledování RSS na Seznam.cz

  1. klikněte na odkaz Přidat obsah vespod hlavní stránky.
  2. Vyberte položku Moje RSS v levém menu okna Přidat další obsah.
  3. Do pole URL RSS kanálu vložte zkopírovanou adresu RSS kanálu sledovaných stránek.
  4. Odešlete stiskem tlačítka Přidej.
  5. Na hlavní stránce Seznam.cz se vám zobrazí nový blok s nejnovějšími články na sledovaných stránkách. Nastavení např. počtu článků v tomto bloku provedete kliknutím na odkaz nastavit v pravém horním rohu bloku. Smažete blok křížkem.

RSS je skvělý způsob jak být stále v obraze. Nemusíte přitom denně procházet desítky stránek. Pokud nepoužíváte RSS čtečku, může vám v tom Seznam zdarma pomoci.

Komentáře ke článku Tip jak sledovat články na oblíbených webech z hlavní stránky Seznam.cz
Petr Řezníček (bez ověření) 22. 10. 2009 12:32
K této funkci Seznam.cz přidal i možnost sledovat dění na Vašem Facebook účtu přímo na HP Seznamu. Myslím, že taky dobrá vychytávka.
Michal Janík 22. 10. 2009 12:50
Díky za aktualizaci Petře.
Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
hněd_: