Jak rychle se objeví váš nový twít ve výsledcích vyhledávání Googlu?

Twitter a Google

Dohody Twitteru s Microsoftem a Google o spolupráci byly oznámeny před dvěma týdny. Dnes, jsem měl možnost vidět, jak rychle zpracovává twíty v českých podmínkách Google:

  • Příspěvek na Twitteru: http://twitter.com/…s/5478752936
  • byl publikován: 6. listopadu v cca 15:30,
  • e-mail s notifikací služby Google Alerts o tomto novém článku byl doručen: 6. listopadu v 16:32.

Google našel, zpracoval, zařadil do výsledků vyhledávání a odeslal notifikační e-mail tak, že byl v e-mailové schránce za necelé dvě hodiny od uveřejnění twítu!

Twitter vs. web ve výsledcích vyhledávání Google

Na přiložených obrázcích můžete vidět rozdíl SERP mezi Twitterem a weby. Twitter obsahuje informaci o svém stáří a nenabízí verzi z archivu Google.

Twitter v SERP Google

Běžný web v SER Google.

Komentáře ke článku Jak rychle se objeví váš nový twít ve výsledcích vyhledávání Googlu?
Jakub Vrána (bez ověření) 23. 11. 2009 18:29
To je hodně přísné označit 62 minut jako necelé dvě hodiny.
VitaZ (bez ověření) 23. 11. 2009 20:37
O rychlosti indexace Googlem jsem psal už v lednu 2008: http://mlhovina.i-auto.cz/webovinky/224/google-indexuje-opravdu-rychle/ Ve srovnání s mým tehdejším výsledkem je 62 minut strašně dlouhá doba.
Michal Janík 24. 11. 2009 00:00
Máte pravdu, 62 min je samozřejmě hodina jedna. Díky za upozornění Kubo. Ad VitaZ mne napadá hned několik věcí: - Indexování Twitteru je od běžných webů odlišné. Navíc byly v uplynulých dnech oznámeny dohody na poskytování dat ze strany Twitteru Bingu a Googlu. To je zajímavé. - Při velikosti indexu Google je zařazení do výsledků v řádech hodin obdivuhodné, zejména pak googleware, který za ním stojí. Rozdíly indexování v řádech hodin nepovažuji za zásadní. Důležité je, že to funguje i v případě Twitteru.
tik (bez ověření) 24. 11. 2009 15:34
a ja byl nedavno prekvapen, ze kratke twitnuti o kavarne, ve ktere jsem byl, bylo na google druhy den na tretim miste. Asi bych se mel prestat divit
Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
f_alová: