Update Scanner, hlídač aktualizací internetových stránek

Update Scanner usnadní práci všem, kdo sledují novinky na internetových stránkách, které nepoužívají RSS. Stačí nainstalovat tento doplněk Firefoxu a ten novinky na stránkách ohlídá.

Jak Update Scanner funguje?

Práce s ním je jednoduchá. Kliknutí na ikonu Update Scanneru v podobě modré šipky vyvolá postranní panel. Kliknutím na první ikonu s motivem stránky otevře dialogové okno pro přidání stránky mezi sledované. Lze nastavit jak často má Updatescanner stránku kontrolovat a jako velkou změnu má nahlásit jako novinku. Lze tak odstranit hlášení při změně např. čísla udávajícího počet komentářů jiného článku.

Postranní lišta Update Scanneru
Postranní lišta Update Scanneru

Sledování stránek probíhá automaticky. Lze jej však omezit také na pokyn uživatele. V případě aktualizace cílové stránky se změní barva ikony updatescanneru ve stavovém řádku prohlížeče a zobrazí se hlášení.

Seznam sledovaných stránek obsahuje informaci o tom, které stránky byly od poslední návštěvy aktualizovány. Při návštěvě stránek navíc Firefox zvýrazní nový obsah žlutou barvou. Je tak cenným nástrojem pro sledování internetových stránek, které nedisponují RSS kanálem. Jedinou slabinou Updatescanneru je absence možnosti organizovat větší počet sledovaných stránek.

Celkové hodnocení Update Scaneru

Klady:

  • dobrý nápad,
  • automatické sledování aktualizací stránek,
  • dobrá použitelnost.

Zápory:

  • chybí třízení sledovaných webů do adresářů či jiná forma třízení.

Celkové hodnocení: velmi dobrý

Klávesová zkratka: Alt + U

Domovská stránka Update Scanneru: https://addons.mozilla.org/…x/addon/3362

Komentáře ke článku Update Scanner, hlídač aktualizací internetových stránek
Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
červen_: