Pan Mergado na Vyhledávačích zboží 2012

Vladimír Přichystal nás na Vyhledávačích zboží 2012 zpočátku pěkně rozcvičil. Zopakovali jsme si, která ruka je levá, která pravá a hned na to se Láďa pustil do informací o panu Mergadovi.

Kdo je Mergado a co umí

Pan Mergado je pěkný dříč a věnuje se aktuálně optimalizaci inzerce ve vyhledávačích zboží. Pracuje v serverovně, tak se činí 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Z Mergadových funkcí jmenoval Láďa:

  • audit: ověří bezchybnost datového XML pro vyhledávač zboží. Nyní Mergado audituje XML ve formátech pro Zboží.cz a Heureku, na která aplikuje desítky pravidel a následně informuje uživatele o chybách. Audit je zdarma.
  • účet: slouží k dlouhodobé správě a vylepšování datového XML pro vyhledávače zboží. Mergado sedí, de facto, mezi e-shopem a vyhledávačem zboží. Může tak upravovat XML aby odstranil chyby, vylepšil informace, to vše jak pro jednotlivé položky, tak pro celé skupiny zboží automaticky.

Nejčastější chyby XML pro vyhledávače zboží podle Mergado auditu

Z výsledků asi 130 auditů plyne, že nejčastěji e-shopy neuvádějí EAN, elementy FIRMY_CZ, TOLLFREE, případně hodnota elementu PRODUCT není unikátní. To je zajímavé, protože např. EAN některé vyhledávače užívají k párování zboží a o jeho využití se na konci nekonference vedla delší diskuse.

Vladimír Přichystal zahájil příspěvek motivační rozcvičkou
Vladimír Přichystal přednáší o Mergadovi
Pohled do sálu na #zbozi2012
Komentáře ke článku Pan Mergado na Vyhledávačích zboží 2012
Vladimír Přichystal (bez ověření) 11. 6. 2012 11:56

Jsem rád, že fotograf zachytil otevřené dveře. Je vidět, že jsem se nebál, že lidi utečou. ;)

Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
růž_vá: