Jaké bylo povídání o time managementu

Luďek Volejník, fotka

V úterý 17. července se v našich prostorách uskutečnil další z prázdninových workshopů tentokrát na téma time management. Plnému sálu přednášel Luděk Volejník z IT Studia.

V pár větách zkusím shrnout, o co jste přišli, pokud jste se akce time management nezúčastnili.

Time management není o řízení času ale řízení sebe sama

Na úvod se Luděk představil a řekl něco o zdrojích, ze kterých čerpá a něco málo z teorie. Napadlo vás, že time management není o řízení času ale sebe sama? A slyšeli jste už o Markovi Dzirasovi z Kutné Hory?

Jak si rozdělit úkoly

Dozvěděli jsme se, jak rozdělit úkoly, které denně řešíme, a které úkoly řešit nejdřív, jaké později a jakých úkolů se úplně zbavit. Schválně si zkuste odpovědět, jestli řešíte úkoly důležité nebo naléhavé? Většina z nás kvůli naléhavým úkolům nestíhá dělat to, co je důležité např. plánovat ale i odpočívat…

Jak dosahovat cílů

Dostali jsme praktické tipy, jak dosahovat svých cílů. Jestlipak si najdete aspoň jednou týdně čas sami na sebe, abyste si naplánovali, čeho chcete dosáhnout, a zhodnotili, jak se vám podařilo naplnit své dřívější plány? Skvělé mi přišlo i řešení úkolů podle 5D. Stačí se u každého úkolu či mailu zamyslet, jestli opravdu není možné použít Delete a člověk ušetří spoustu času na to, co je pro něj důležité. A to zmiňuji jen první Déčko.

Time management podle Davida Kirše

Potěšilo mě, že Luděk kromě jiných technik mluvil i o tipech time managementu od Davida Kirše. Neřešit hned ráno maily a další komunikaci a soustředit se na jeden hlavní cíl dne, který si člověk dopředu napíše, udělá s pracovními výsledky skoro zázraky. Mám to vyzkoušené a když se mi daří těchto zásad držet, udělám denně mraky úkolů a hlavně mám téměř neustále skvělý pocit z dobře vykonané práce.

Pro ty, kteří se chtějí zabývat time managementem hlouběji, měl Luděk několik tipů na knížky, semináře a materiály, které jsou na internetu zdarma.

Jak se mi akce líbila

Myslím si, že většina účastníků workshopu byla nadšených. Jak se na konci ukázalo, každý si odnáší jinou zajímavou informaci a techniku, kterou zkusí zařadit do svého života. Všichni jsme jsme si odnesli pěkný zážitek. Luděk je skvělý řečník, bavič a vše, co říká, vypadá tak srozumitelné a jednoduché, že má člověk chuť se do toho hned pustit naplno. Příjemnou tečkou jsme s většinou účastníků udělali blízké restauraci Montana u dobrého jídla.

Úterní podvečer s time managementem se vydařil snad po všech stránkách. Moc se mi líbila atmosféra celé akce, takže se budu těšit na další úterní workshopy a na další Luďkovy přednášky, kterých se rád zúčastním.

Luděk ukazuje literaturu o time managementu
Jaké bylo povídání o time managementu
Jaké bylo povídání o time managementu
Jaké bylo povídání o time managementu
Jaké bylo povídání o time managementu
Jaké bylo povídání o time managementu
Komentáře ke článku Jaké bylo povídání o time managementu
Miroslav Sedlák (bez ověření) 19. 7. 2012 08:26

Bylo to super.

Tomáš Daněk (bez ověření) 19. 7. 2012 21:01

Z nadšení účastníků bylo po celou dobu trvání na první pohled patrné, že přednáška byla opravdu luxusní. Jsem velmi rád, že jsem se jí mohl zúčastnit. Michale a Luďku děkuji.

Petra Mikulášková (bez ověření) 20. 7. 2012 17:42

O "time managementu" jsem slyšela poprvé, leč některé přednesené informace mi byly známy. Celkově perfektní, optimálně sladěné, bez zbytečných teoretických odboček, tak akorát dávkované a HLAVNĚ - každý si měl možnost nějaký kus toho svého "time managemnetu" odnést domů minimálně k zamyšlení.

Martina Přichystalová (bez ověření) 27. 7. 2012 14:16

Ráda bych poděkovala za seminář o time managementu. Luďa má poutavý a zajímavý projev a rozhodně jsem se nenudila. Rady a tipy, které byly uvedeny se pokusím zařadit do denního programu. Díky a pokud bude pokračování příjdu zas.

Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
zelen_: