Jaké bylo záříjové Drupal Setkání v Brně

DrupalCon Londýn

Na celosvětovém setkání členů komunity kolem Drupalu měly Česká republika 8 a Slovensko 7 reprezentantů. Petr Podrabský zahájil zářijové Drupal setkání krátkou reportáží z Londýnského DrupalConu a připomenul, co nás čeká – DrupalCamp v Žilině, pražské setkání s podtitulem 5 redakčních systémů... a příští Drupal setkání v Brně, které by mělo proběhnout 27. 10.

GIT a GitHub

To byla hlavní část večera. Petr Okurek z RedWebu představil Git od historie až po praktické fungování Gitu v praxi. Padla řeč na Gerrit – grafickou nástavbu na Git, nebo třeba rozšíření Gitflow.

Drupal.cz na Gitu

Celý Drupal.cz najdete nyní na GitHubu, a tak je možné se zapojit do rozvoje českých stránek Drupal komunity. Stačí si vytvořit účet na GitHubu a zapojit se do práce.

Vývoj Drupalu a Git

Git dnes využívá Drupal komunita také v rámci samotného vývoje. To umožnilo, podle Petra, zrychlení vývoje. Vysoká rychlost vývoje s sebou přinesla slabé místo v podobě schvalování nových příspěvků, i o tom se však mluvilo na Londýnském DrupalConu a pracuje se na zlepšení.

Co nás čeká příště

V říjnu bychom se měli vrátit k tématu budování e-shopu na Drupalu 7. Michal Janík představí potřebné analýzy, které by měly stát na začátku vývoje e-shopu, např.: wireframy, strukturu webu, analýzu klíčových slov atd. RedWeb pak připraví praktický vstup do konfigurace e-shopu, takže se máme na co těšit.

Získejte informace o Drupalu v Brně mezi prvními!

Vyplňte prosím následující formulář. Rádi bychom shrnuli kontakty brněnských Drupalistů na jedno místo, které by umožnilo např. poslat vám pozvánku na říjnové Drupal setkání e-mailem. Formulář navazuje na „papírek“, který koloval na zářijovém setkání mezi účastníky. Pokud jste se napsali zde, již se registrovat nemusíte.

Zaregistrujte se zde:

Petr a Šimon na začátku Drupal setkání
Šimon na zářijovém Drupal setkání v Brně
Čepovaný nepasterovaný dvanástistupňový Rychtář
Jozef s Kofolou
Jarda a Tomáš z RedWebu
Úlovky z DrupalConu v Londýně
Přednáška na téma Git
Jaké bylo záříjové Drupal Setkání v Brně
Jaké bylo záříjové Drupal Setkání v Brně
Jaké bylo záříjové Drupal Setkání v Brně
Komentáře ke článku Jaké bylo záříjové Drupal Setkání v Brně
Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
če_vená: