Najděte příčiny zobrazení stránky 404

Google Analytics, logo článkuV minulém článku jsme si řekli jak vyhledat v Google Anlytics stránku 404. Dnes si povíme jak informací o 404 využít k odstranění chyb na vašem webu.

Stránka 404 se zobrazí po zadání neplatné URL, tedy v důsledku chyby na vašich stránkách, odkazujících stránkách, nebo třeba v reklamní kampani. Navštivte přehled stránek 404. Zobrazte detailní informace o stránce, kliknutím na její adresu. Z rolovací nabídky Analyzovat vyberte položku Souhrn navigace. Tento přehled obsahuje cesty, jak se uživatelé na danou stránku dostali (vlevo) a kam dále pokračovali (vpravo).

Přehled Souhrn navigace v Google Analytics

Přehled Souhrn navigace v Google Analytics

Co říkají přehledy souhrnu navigace

Pro hledání chyb, vedoucích uživatele na stránku 404 jsou důležité zdroje, odkud uživatelé přicházeli. Ten je rozdělen na dvě části.

Vstupy

Návštěvníci, kteří přišli ze zdrojů mimo váš web. Ti přišli na stránku 404 díky chybě v hypertextovém odkazu na jiném webu, nebo třeba chybě v reklamní kampani. Příčinu lze obvykle snadno odhadnout podle toho, jakou využíváte prezentaci na jiných stránkách. Oprava odkazu je pak věcí úpravy reklamy či domluvy s webmasterem odkazující stránky.

Předchozí stránky

Předchozí stránky obsahují návštěvníky, kteří přišli na stránku 404 z jiných stránek vašeho webu. Navštivte tyto stránky a zkontrolujte hypertextové odkazy. Pravděpodobně je v některém z nich chyba. Kontrolu zpětných odkazů si můžete zjednodušit rozšířením prohlížeče Firefox Link Checker.

Sledujete stránku 404? Vyplatilo se vám to?

Komentáře ke článku Najděte příčiny zobrazení stránky 404
Janda Martin (bez ověření) 4. 9. 2009 08:36
Jednou jsem dostal do správy už několik let fungující web. Z výsledků statistik jsem zjistil, že 70% vráceného obsahu je chyba 404 a za rok tak ze serveru odešlo 8GB dat jen na stránku 404. Stránka to byla pěkná, plný design, pěkná výzva o návratu na hlavní stránku nebo využití hledání. V čem byl zakopanej pes? V nastavení mod_rewrite. 404 se vracela i na nenalezené obrázky, css a js soubory. Ano, na každé stránce byl link na js soubor, který neexistoval. Příklad proč je dobré chyby 404 sledovat. Jinak pěkný článek Michale.
Michal Janík 4. 9. 2009 09:52
To muselo být překvapení! Je dobré web sledovat. - Chyby se objevují v místech, kde bychom to často nečekali. - I zdánlivě malý web, pokud se mu budete věnovat, brzy naroste do stovek stránek. Chyba se v něm pak snadno ztratí.
Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
červe_á: