Jak zahrnout do přehledů Google Analytics pouze vlastní web

Google Analytics, filtr Hostname, ilustrační obrázek.

Že vám situace, kdy umístíte na stránky chybný měřící kód Google Analytics, přijde nesmyslná? Stačí zkopírovat na nový web šablonu z jiného webu a chyba je na světě. Podívejme se společně jak tomuto jednoduše zabránit.

Google Analytics přijímají data z JavaScriptového majáku, který je umístěn na stránkách. Pokud umístíte na web maják s chybným ID, mohou se vám informace o webu připisovat na zcela jiný účet. Tomu zabráníte pomocí následujícího filtru:

- Vlastní filtr --> Zahrnout
- Pole filtru: Hostname
- Vzor filtru: mujweb\.cz
- Rozlišovat malá a velká písmena: Ne

Do pole Vzor filtru doplňte doménu svého webu. Nezapomeňte přitom na to, že pole podporuje regulární výrazy.

Uplatnění najde tento typ filtru i jinde, než v uvedeném případě. Díky regulárním výrazům lze nastavit sledování různých částí webu: subdomén, vybraných adresářů, či URL.

V příštím díle seriálu o filtrech Google Analytics si povíme o jak z odkazujících zdrojů vytvořit nové médium a na příkladě vyhledávačů zboží si ukážeme, proč to může být výhodné.

Komentáře ke článku Jak zahrnout do přehledů Google Analytics pouze vlastní web
pavel jašek (bez ověření) 24. 11. 2009 18:51
Omlouvám se, nedá mi to, co to je Javascriptový maják? Ten pojem jsem nikdy neslyšel.
Michal Janík 24. 11. 2009 23:48
Slůvko **JavaScriptový maják** označuje měřící kód Google Analytics umístěný na stránkách (z angličtiny Google Analytics cracking code, někdy zkracované GATC). Termín není z mojí hlavy. Tuším, že jsem se s ním setkal v knize "Briana Clifotna":http://knihy.cpress.cz/knihy/pocitacova-literatura/webdesign-tvorba-www-stranek/google-analytics-podrobny-pruvodce-webovymi-statistikami/ ale nemám ji při ruce, abych to ověřil. Zkusím tuto myšlenku udržet a podívat se do knihy zítra v práci, zda vás nebalamutím.
Michal Janík 25. 11. 2009 09:46
Nahlédnul jsem do zmíněné knihy a nemýlil se. Autor používá pro označení **měřícího JavaScriptového kódu** i pojem **"majáček"** (např. str. 28). Maják je pro GATC výstižná metafora, byť v češtině málo rozšířená. Tolik jazykový koutek.
Martin Kopta (bez ověření) 27. 11. 2009 00:15
Pokud pod pod pojmem "metafora":http://www.vseved.cz/?odstr=metafora chápeme totéž, uniká mi, jaká je tu základní podobnost mezi měřicím kódem a "majákem":http://www.vseved.cz/?odstr=maj%C3%A1k. Přijde mi to spíš matoucí. /---text Měl bych pochopení pro jazykovou ekonomii, ale ("javascriptový maják".length > "měřicí kód".length). \---
Michal Janík 27. 11. 2009 09:25
Už je to pár let, co nás tohle učila paní profesorka Láníčková v českém jazyce. Dostal jste mne Martine, je to **metonymie**. Samotného filtru Google Analytics se to nedotýká nijak.
Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
č_rná: