Jak jsme si povídali o nástrojích pro SEO

Xenu, Google Webmaster Tools, Collabim či RavenTools, to jsou nástroje, o kterých mluvil na červnové Internet Session Jirka Koutný. Při workshopu jsme pak diskutovali nad internetovými stránkami Modřanské trojky, které přijel představit Dan Suchánek.

SEO nástroje

Xenu a Google Webmaster Tools byly první nástroje, které Jirka Koutný představil. Od jejich využití při kontrole technické stránky optimalizace pro vyhledávače přešel k novinkám v Google Webmaster Tools. V diskusi padly i další tipy. Kepi připomenul například YSlow, nástroj měření rychlosti načítání HTML stránky od Yahoo.

Návrh klíčových slov

V druhé části přednášky se Jirka věnoval analýze klíčových slov. Kromě podrobného nahlédnutí do Google Keyword Tool stojí za zmínku rozhodně zamyšlení nad nástrojem pro návrh klíčových slov z Skliku, včetně jeho srovnání právě s konkurenčním Google Keyword Tool.

SEO management software

Co je to ten SEO management software? Tak by se dala uvést závěrečná část Jirkovy přednášky. Věnoval se totiž komplexním nástrojům pro řízení a vyhodnocování SEO. Jirka vyvíjí nástroj Collabim. Velký dík patří Jirkovi za otevřený přístup. Technickým detailům se nevyhýbal, a tak jsme měli možnost nahlédnout pod pokličku vývojářské kuchyně, včetně (možná) nové funkcionality Collabimu.

Stranou nezůstala ani konkurence Collabimu, Raven Tools a BuzzStream.

O stránkách neziskové organizace

Pod článkem o dubnové Internet Session jste mohli narazit na komentáře od Dana Suchánka. Dan dorazil na červnovou ISB a prezentoval internetové stránky dětské organizace Modřanská trojka. Přítomní pak naložili Danovi pěknou řádku nápadů jak stránky vylepšit a nač si dát pozor.

PS.: Jak Dan, tak Jirka, jsou z Prahy a to, že jim a jejich děvčatům stála cesta k nám do Brna za to, mi přišlo bezva.

Díky

Začátek ISB byl věnovaný hlavně nástrojům pro SEO.
Sledujeme Jirku jak mluví o nástrojích pro optimalizaci pro vyhledávače.
Kuba Skála reprezentoval na červnové ISB SEO konzultanty.
Jirka Koutný přednáší o SEO nástrojích.
Jirka Koutný přednáší o nástrojích pro optimalizaci pro vyhledávače.
Jirka Koutný přednáší o nástrojích pro SEO.
Přestávka
Přestávka
Na ISB chodí povídat o marketingu i děvčata :o)
Dan Suchánek z Modřanské trojky prezentoval stránky dětské organizace.
Komentáře ke článku Jak jsme si povídali o nástrojích pro SEO
Jiří Koutný (bez ověření) 14. 6. 2010 11:45
Prezentaci k mé přednášce hledejte na http://www.slideshare.net/collabim/seo-nstroje-kter-mon-neznte. Ještě jednou díky, Michale, za možnost prezentace. Doufám, že jsem v Brně nebyl naposled!
Ja.rek (bez ověření) 14. 6. 2010 12:14
Dobrý den, ta prezentace koncí na 12tém slide, pak už je vidět jen chybová hláška. Je možné prezentaci na slideshare znovu uploadnout. Díky Ja.rek
Ja.rek (bez ověření) 14. 6. 2010 12:20
Už to běhá korektně
Michal Janík 14. 6. 2010 12:03
Taky doufám :o) Ostatně, pokud se nemýlím, mohou se na vás ti, komu červnová ISB utekla, těšit za pár dní na "brněnském Barcampu":http://brno2010.barcamp.cz/. Třeba se nám podaří i nějaké ta kulturní družba :o)
Jiří Koutný (bez ověření) 12. 8. 2010 13:11
Video z akce si prohlédněte na http://vimeo.com/14084001.
Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
červe_á: