404: stránka, která si zaslouží pozornost

Stránka 404 se zobrazí všem, kdo zadali chybnou URL. Pokud s jejím nastavením začínáte, je tento článek určen právě vám.

Stránka 404 Chybný odkaz či špatná paměť snadno přivedou návštěvníky vašeho webu na stránku 404, stránka nenalezena. Webhostingy mají obvykle připravenu vlastní stránku s hlášením o chybě. Tu lze snadno nahradit vlastní stránkou, která vám přinese užitek.

Jak nastavit stránku 404 na Apachi

Http server Apache lze nastavit pomocí tzv. .htaccess. Jde o textový soubor s konfigurací serveru. Jednoduše do něj doplňte řádek:

ErrorDocument 404 /nazev-stranky.html

Pokud v kořenovém adresáři tento soubor nemáte, jednoduše jej vytvořte v textovém editoru, nebo použijte vyzkoušený soubor, který i s návodem uvedu dále.

Rada pro neziskovky:

Kvalitní redakční systémy, jako Wordpress či Drupal obvykle nastaví stránku 404 za vás. Pokud však máte jednoduché stránky v HTML, nebo váš redakční systém stránku 404 nenastavil, využijte následující připravenou stránku.

  1. Stáhněte si ZIP se vzorovým souborem .htaccess a HTML stránkou.
  2. Rozbalte zip a stránku chyba.html upravte podle svých představ. Opatřete ji měřícím kódem Google Analytics. Budete pak moci snadno odhalit některé chyby na svých stránkách.
  3. Zkopírujte oba soubory do kořenového adresáře svého webu.

Stránka 404 pro pokročilé

Se stránkou 404 se dá pracovat a využít ji při komunikaci s návštěvníky. Přečtěte si jak na to a prohlédněte si několik zajímavých ukázek.

Komentáře ke článku 404: stránka, která si zaslouží pozornost
Poslat nový komentář
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
z_lená: